3 مدل پریز توکار کابینتی پرفروش در بازار

امروزه شاید بتوان بدون آب زندگی کرد اما بدون وجود برق زندگی غیر ممکن است.اینکه چرا برق ماهیتی حیاتی برای انسان دارد کاملا مشخص است اگر نگاهی هوشمندانه به اطراف خود بیندازیم خواهیم دید که تقریبا بیش از 70 درصد از کارهایی که ما انجام می دهیم ماهیتی برقی دارند که حتی زندگی بدون وجود آن ها غیر ممک و شاید محال به نظر برسد.از گذشته تا به امروز برق را تا در درون خانیمان داشته ایم.در دنیای امروز که دیگر مشاغل مانند گذشته یدی نیست و هر چیزی به توسط یک سیستم که به برق متصل است اهمیت وجود آن را چند برابر می کند.اما در این مقاله قصد داریم درباره ی یکی از پر کاربرد ترین محصولات که با نام پریز توکار شناخته می شود صحبت کنیم.با ما همراه باشید.

پریز توکار چیست؟

در هر جایی و مخصوصا در محل هایی که لوازم برقی زیادتری وجود داشته باشد نیاز به پریز برق احساس می شود.در همین چند سال قبل طراحان برای مکانی مانند آشپز خانه اقدام به برق کشی و قرار دادن چند پریز در درون دیوار می کردند که گاهی این موضوع سبب بد جلوه شدن آن میشد که خانم های خانه دار شاید آن دوست نداشتند.حتی گاهی با یک پلاستیک به اصطلاح در پوش،پریزها را مخفی می کردند.

اما این کار تاثیر چندانی بر روی جلوه ی نامناسب آن نداشت و حتی گاهی تنها برای چند دقیقه نیاز به استفاده از یک وسیله برقی داشتند که بعد از آن دیگر وسیله لازم نبود مانند یک خرد کن.

مفهوم پریز توکار یا پریز مخفی دقیقا همینجا مشخص می شود که پس از هر بار استفاده فقط قسمتی  از صفحه ی بالای آن قابل مشاهده است و به طور کامل بسته میشود در ضمن برق کشی این مدلها به صورت داخلی شکل گرفته تا جلوهی زیبایی داشته باشند.

در چه مکان هایی استفاده می شود؟

این طبیعست که در هر جایی که نیاز به برق باشد این محصولات دستگیر ما خواهند بود

اما گاهی دیده ایم که در مکان هایی از این محصولات استفاده می شود تا علاوه بر رفع نیاز،از جلوه ی بی نظیریشان هم بهره ببرند.بدین معنی که این محصولات از اکسسوری های لوکس محسوب می شوند و در هر جایی که قرار بگیرند استایل خاصی بدان مکان می بخشند.از معروف ترین مکان ها کانتر آشپزخانه است که معمولا برای آن ها یک پریز توکار در نظر گرفته می شود و حتی در دفاتر اداری که نیاز به برق و البته امکانات دیگری همچون یو اس بی شارژ،پورت LAN برای تلفن،وی جی ای ،hdmi، خروجی صدا،شارژر وایرلس احساس می شود می توان از مدل های مختلف این محصول استفاده نمود.

دیگر مکانی که به نظر می رسد چندان مرسوم هم نباشد کف کابینت زمینی است که معمولا آن کابینت کنار وسایل برقی مانند لباسشویی و ظرفشویی که دائم نیاز به برق ندارد،قرار دارد.

یا حتی درون کابینت های بالا که می توان از زیر آن را بیرون کشی و برای استفاده وسایلی همچون خرد کن،آبمیوه گیر و … فوق العاده است.(تصویر آن را در ابتدای مقاله ببینید)

سیم های اضافی محل کارتان را جمع کنید

یکی از آزار دهنده ترین جلوه ها در یک میز کار سیم های شلخنه ای هستند که همگیشام مورد نیاز اند و هر ورز با آن ها سر و کار داریم

تصور کنید که شما نمیتوانید سیم تلفن خود را قطع کنید و یا حتی نمیتوانید از یک قسمت اتاق به قسمت دیگری ببرید چون اینکار باعث ایجاد بی نظمی و شلختگی میز کارتان می شود.

با وجود این در اینگومه مواقع می توانید روی پریز های توکار حساب کنید چرا که در برخی مدل ها می توانید تمامی ایناها رو روی یک صفحه داشته باشید که سیم کشی آن داخلی است و به هیچ عنوان روی میز قابل مشاهده نیست.

احتمال برق گرفتگی را به حداقل برسانید

مزایای انرژی برق بی شمار است اما گاهی عدم احتیاط و بی توجهی به نکات ایمنی این انرژی را به موجودی خطرناک تبدیل می کند اما نگران نباشید.پریز ها مخفی همگی دارای سیم کشی  داخلی است و از این بابت خیال شما را راحت می کنند در بغضی مدلها نیز ترکیب فلز و پلاستیک با عث شده تا علاوه بر جلوهی مطلوب از نارسایی پلاستیک استفاده فنی شود و آن را به بی خطر ترین رساننده برق تبدیل می کند

محافظ کودک

دیگر نگران فرو بردن وسایل به پریز توسط کودکانتان نباشیدچرا که شما می توانید با یک اشاره که البته این موضوع در هر مدل به دیگری متفاوت است،پریز را بیرون بیاورید و پس از استفاده آن راببندید.

اخطار پایین بودن شارژ گوشی همیشه یکی از دغدغه های هر یک از افراد جامعه و مخصوصا کسانی است که نیاز بیشتری دارند.تصور کنید در به محل کار آمده اید و پس از گذشت چند ساعت باتری تلفن همراه شما به پایان می رسد اما شما فراموش کرده اید که شارژرتان را با خود بیاورید یا حتی گاهی دچار مشکل قطعی سیم شارژ خود شده اید که صحنه ی درد اوری است و حتی هزینه بر تر از آن خراب شدن سوکت گوشی شماست.

از طرفی گاهی ما نیاز داریم که گوشی خود را دقیقا روی میز خود داشته باشیم تا موقع کار بتوانیم از آن استفاده کنیم اما پریز برقی در اطراف میز نیست که همگی اینها کلافه کننده است.

البته راخ چاره وجود دارد و آن هم استفاده از پریز های توکار در مدل شارژر دار آن است که قابلیت شارژر موبایل را بدون سیم به شما می دهد و البه همیشه در دسترس شماست.

انواع مدلهای پریز توکار

پریز های توکار محصولات تقریبا نوپایی در بازار امروز هستند اما در همین مدت کم از محبویت بسیار بالایی برخوردارند چرا که جلوه و کارایی ان ها بسیار فوق العاده است.

در همین جهت چندین شرکت اقدام به تولید آن ها در طرح ها و رنگ های مختلف نموده اند که هر کدام از آن ها کارایی مخصوصی دارند و استفاده از آن ها در یک مکان خاص می تواند کارایشان را چنخدین برابر نماید.

استوانه ای فرم

این نوع از پریز توکار ها به علت نصب آسات تر مورد توجه قرار می گیرند.چرا که برای نصب یک پریز تنها نیاز به ایجاد یک حفره به قطر 8 تا 15 سانتی متر بر روی صفحه است که بدین ترتیب پس از قرار دادن پریز از بالا بر روی حفره توسط یک قطعه پلاستیکی از زیر صفحه اقدام به محکم کردن آن و چفت کردن روی میز می کنید.

مستطیل فرم

گاهی شما فضای کافی برای نصب پریز به صورت استوانه ای پیدا نمی کنید و یا حتی علاقه ای به اشغال شدن فضای زیاد زیر صفحه ندارید یا شاید ارتفاع چندانی زیر صفحه برای مخفی شدن پریز های استوانه ای شکل ندارید پس در این صورت شما نیاز به پریز چهارگوش دارید چرا که این مدلها فضا را تنها در عرض اشغال می کنند که چندان حائز اهمیت نیست و درب آنها تنها توسط یک دکمه باز و بسته می شود که کار آسانی است.یعنی شما پس از هر بار استفاده کردن می توانید درب آن را ببندید و در هر بار نیاز توسط دکمه که روی آن طراحی شده ودر بعضی مدل ها با فشار دادن به داخل و به صورت تاچ از پریز استفاده نمایید.

پریز توکار موتور دار

دیگری مدلی از پریز های توکار که بسیار لوکس هستند و قابلیت مختلف دارند،پریز های موتور دار هستند.بدین معنی که تنها یک اشاره برای بیرون آمدن آن ها کافی است یعنی به صورت برقی بیرون می آیند و قابلیت های بسیار از جمله بلوتوث،اسپیکر و … را دارند.

قدیمی تر
انواع لامپ سنسوردار
جدیدتر
بدون روغن،سرخ کنید

نظر دهید

سبد خرید