میوه های مناسب برای دیابتی ها

897 ۰
Strawberry
 http://karbordiha.ir    karbordiha@

میوه در بیشتر رژیم‌های غذایی وجود دارد. شاید شما چربی، گوشت قرمز یا برخی شیرینی‌جات را برای خود منع کنید ولی معمولا کمتر پیش می‌آید که مصرف میوه منع شود. از آنجایی که میوه‌ها دارای فیبر و ویتامین فراوانی هستند کمتر از سایر مواد غذایی مضر هستند ولی برخی از میوه‌ها از میزان قند بالایی برخوردارند که برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مضر است.

برخی از میوه‌ها نیز خاصیتی کاملا دارویی دارند، یعنی می‌توانند برای افراد مبتلا به دیابت بسیار سودمند باشند. بیشتر میوه‌ها حاوی قند هستند، اما چندی از آنها قند کمتری نسبت به بقیه دارند که مناسب افراد مبتلا به دیابت می‌باشند.

این بار در نت‌نوشت شما را با میوه‌هایی که قند کمتری دارند آشنا می‌کنیم.

لیمو

ویتامین C  موجود در لیمو از سایر میوه‌ها بیشتر است. این میوه قند بسیار بالایی دارد.

کسانی که اضافه وزن دارند به کمک یک لیوان آب لیمو می‌توانند اشتهای خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

تمشک

هر فنجان تمشک که چیزی در حدود ۵ گرم می‌شوند فیبر بدن شما را تامین می‌کند. اگر می‌خواهید وزن کم کنید از تمشک استفاده کنید تا بیشتر سیر بمانید.

بیشتر توت‌ها از این خاصیت برخوردار هستند اما تمشک در بین توت‌ها فیبر بسیار بالایی دارد.

توت فرنگی

دیابت

توت فرنگی یکی از شگفت آور ترین میوه‌های کم قند است. زیرا در عین حال که بسیار شیرین و خوشمزه است بسیار بسیار کم قند دارد. یک فنجان توت فرنگی خام در حدود ۷ گرم قند دارد که این مسئله برای افراد دیابتی بسیار خوشحال کننده است. این میوه جهت تامین ویتامین C بدن نیز بسیار توصیه می‌شود.

کیوی

این میوه نیز ویتامین C بالا و قند پایین دارد. کیوی خواص بسیار خوبی برای دستگاه گوارش به خصوص معده نیز دارد. در هر یک کیلو کیوی فقط ۶ گرم قند یافت می‌شود.

گریپ فروت

گریپ فروت از مرکبات پر خاصیت است که قطعا به اندازه انگور شیرین نیست اما برای افرادی که به دنبال میوه‌های بدون قند هستند بسیار مفید است. نیمی‌از یک گریپ فروت بزرگ تنها ۹ گرم قند دارد.

مصرف این میوه همراه با صبحانه بسیار توصیه شده است.

آووکادو

دیابت

این میوه نیز دارای قند طبیعی و میزان بسیار کمی‌از آن است. یک آووکادو کامل خام فقط یک گرم قند دارد. چربی‌های سالم در این میوه به وفور یافت می‌شود که این موضوع به شما کمک می‌کند تا دیر تر احساس گرسنگی داشته باشید.

پرتقال

پرتقال نیز یکی دیگر از میوه‌های میان وعده مناسب برای افراد مبتلا به دیابت است. این میان وعده کم کالری است که ویتامین C  بدن شما را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.

یک پرتقال معمولا ۱۲ گرم قند و ۷۰ کالری دارد.

هلو

هلو نسبت به دیگر میوه‌ها کمی‌بیشتر قند دارد ولی بازهم در رده میوه‌های کم شیرینی به شمار می‌رود. یک عدد هلو متوسط ۱۳ گرم شکر دارد که بسته به میزان پیشرفت دیابت می‌توانید از آن استفاده کنید.

همه میوه‌ها ویتامین‌ها و مواد معدنی و فیبر کافی در بر دارند، تنها برخی از آنها مقادیر کمتر یا بیشتری از این خواص را در خود گنجانده اند.

با مصرف متعادل میوه‌ها به خصوص میوه‌های کم شیرینی می‌توان در عین حال که از میوه و سبزیجات مصرف می‌کنید بیماری خود را نیز تحت کنترل قرار دهید.

درباره نویسنده

بدون دیدگاه در"میوه های مناسب برای دیابتی ها"

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *